Vybíráme kancelářskou židli

Nákupem správné kancelářské židle se můžeme vyvarovat během dlouhého sezení u počítače úmorné bolesti zad a páteře, neboť právě židle má na naše záda během práce u počítače největší vliv. Je třeba, abychom byli při výběru kancelářské židle opravdu pečliví, abychom si správně nakoupili tu pravou židli pro nás.
panáček na židli

Doba sezení na židli

Nejprve je třeba si promyslet, kolik času denně budeme na židli sedět. Protože když sedíme u počítače na židli déle než čtyři hodiny, je to pro páteř nadměrná zátěž. Z toho důvodu je důležité, abychom si zvolili židli, která je vhodná pro každodenní osmihodinovou práci.
Základem při nákupu kancelářské židle je volba židle:
·         s kvalitní ergonomií, což znamená, že židle je schopna se přizpůsobit lidskému tělu
·         s bederní opěrou
·         s podpěrkami na ruce
·         s výškově nastavitelným opěrákem

Opěrka zad

Jednou z nejdůležitějších součástí kancelářské židle je bezesporu nastavitelná opěrka zad. Právě tato opěrka zad zabraňuje nežádoucímu prohýbání naší bederní páteře během sezení při práci na počítači. Zároveň by kancelářská židle měla mít i možnost posunout opěrku zad dozadu a dopředu.

Podpěrky pro ruce

Podpěrky u kancelářské židle jsou důležité u židle z toho důvodu, aby se naše ruce zbytečně neunavily. Ideálně by měly mít podpěrky pro ruce nastavitelnou výšku, abychom měli paže v pravém úhlu vůči tělu. Právě tato pozice těla poskytuje největší úlevu naší šíji a ramenům při práci.

Výška sedu

Další důležitou funkcí kancelářské židle je možnost, aby se dala nastavit výška sedu. A to nejenom z praktického hlediska, ale i zdravotního. Při práci na počítači je žádoucí, abychom se mohli dívat do monitoru zpříma a nehrbili se. Proto bychom si měli vždy správně nastavit výšku sedu.
malá kancelář

Houpací mechanismus

Houpací mechanismus je u kancelářské židle důležitý k tomu, aby nám zjednodušoval pracovní úkony.

Publikováno