Kdo ohrožuje vaše zaměstnání? Roboti!

I u nás v České republice již brzy naše pracovní místa ovládnou roboti. Počítá se s tím, že alespoň půl miliónů lidí přijde o svou práci. Je to opravdu strašné.

Když se nad tím tak zamyslíme, robotizace je vlastně nevyhnutelným jevem. Roboti jsou levnější, podávají lepší výkony, nestěžují si a mnohé další. Dá se říct, že přináší více výhod než nevýhod. Ta náhrada lidí za roboty vlastně už pomalu ale jistě probíhá. Možná jste si toho už i vy sami všimli.
žena budoucnosti

Ten zásadní zlom by měl přijít v roce 2020.

Pokud byste se tomu chtěli bránit, zbývá vám jen jediná možnost. Stále se vzdělávat a v práci zdokonalovat a dále rozšiřovat své schopnosti.

Říká se, že roboti by měli nahradit například pokladní a prodavače. Jedná se například o zavedení samoobslužných pokladen, které se nachází také u nás.

Co takhle řidiči nebo administrativní pracovníci? I těmto povoláním hrozí vyhynutí pro člověka. U administrativy nebudou lidé nahrazeni robotem, ale softwarem, který práci odvede za ně. Dokonce prý mnohem lépe a přesněji.

Těch povolání, která jsou v ohrožení, je opravdu velké množství. Dokonce i v některých zemích, kde už roboti pomáhají v opravdu velkém množství, si nemůžou robotizaci vynachválit.
ruka robota

V minulosti se předpovídal pracovní týden, který bude mít pár hodin. K tomu na konec došlo, ale musely začít pracovat i ženy, aby se rodina uživila. Později začaly vznikat mobilní telefony a internet, které nás nenechají odpočinout ani na dovolené. A teď do toho ještě přichází roboti. Co nás ještě do budoucna čeká? Může existovat ještě něco horšího?

Lidé, kteří neradi pracují nebo vůbec nepracují, to nijak neřeší. Proč by taky, když oni nic nedělají nebo nic dělat nepotřebují? Taky by se nad tím mohli zamyslet, co to bude pro všechny z nás znamenat.

Nejen na robotech ale i na jiných technologiích můžete vidět, jak ovlivňují naše životy v čím dál tím větší míře.


Publikováno