Buďte mobilní! Jaké aplikace se vám budou hodit v cizích krajích?

Chystáte se na dovolenou do zahraničí? Míříte do Středomoří, nebo naopak utíkáte do severní Evropy? Máte v plánu pobyty v kulturních městech, nebo jedete autem tam, kam vás nohy zavedou? Všechno je skvělé a určitě si při tom užijete spoustu zábavy, protože pokud se vydáváte na cesty s dobrou partou lidí nebo se svou rodinou či partnerem, dobrodružství a skvělé zážitky vás neminou. Ale abyste si užili cestování v plné míře, neměli byste zapomínat na to, že se hodí mít malého pomocníčka.
mobil a mapa
NEZAPOMEŇTE NA SMARTPHONE
Ten vás mnohdy dokáže nejenom pobavit, ale také zachránit. Existují aplikace, které vám ulehčí cestování a mohou se vám víc než jenom hodit. Jaké to jsou?

Google maps
Nezapomeňte si do svého telefonu aktualizovat a aktivovat chytrou aplikaci od Googlu. Každý turista je potřebuje vědět, kde kdy co je. Ale co když nemáte signál nebo vám dojdou data? Nejlepší je si stáhnout mapy, které jsou určené pro řidiče, takže je můžete používat i offline. Prohlédněte si cestu před tím, než na ní budete fyzicky.
navigace v tabletu
Packpoint
tato velmi chytrá aplikace vám pomůže se zabalit. Tedy ne že by vám skládala trička do kufrů a rovnala spacák, ale pomůže vám si vytvořit seznam věcí, které si máte sbalit, takže na nic nezapomenete. Jak to vypadá? Zadáte svůj věk, pohlaví, kam jedete a proč, a aplikace sestrojí seznam věcí, které si máte vzít s sebou, sama.

Citymapper
Jak název napovídá, jedná se o mapu města. Tedy ne jen tak ledajakou. Obsahuje i spoje MHD, půjčovny aut, kol nebo koloběžek, Uber, metra, lodi nebo trajektu. Navede vás k nejkratší a nejrychlejší cestě přes město, ve kterém jste poprvé a chcete z něj vidět co nejvíc.
procestovaný svět
Airbnb
Tato aplikace vám umožní se ubytovat ve velmi lukrativních lokalitách, mimo hotely a penziony nebo hostely. Můžete se tak ubytovat v zajímavých domech nebo pokojích, případně hned v zajímavých putykách v centru města nebo k lidem, kteří jsou ochotni nabídnout pobyt na noc či dvě ve vlastním bytě.

Publikováno