Dřevěná zahradní houpačka není žádný nedostupný luxus


Zahradní houpačky dřevěné Dětská hřiště patří již mnoho desetiletí k běžným doplňkům v exteriérech parcel rodinných domů či rekreačních chat a zřejmě vás nepřekvapí, když na procházce po chodníku podél takové oblasti na houpačku a na ní sedící osoby, narazíte. Pohupují se jen zlehka, nemusí nutně poletovat vzduchem jako netopýři, a přesto jim stačí k příjemnému pocitu z relaxace na čerstvém vzduchu.

houpání na houpačce

Mít na zahradě houpací lavici či klasickou houpačku není ani luxus, ani projev marnivosti, je to docela přirozená zdravotní pomůcka, kterou lze doporučit opravdu každému, i lidem chronicky nemocným. Připadá vám toto tvrzení spíše přitažení za vlasy?

Houpání uklidňuje mysl – toto je prokazatelný fakt. Houpání brzdí rozvoj depresí a úzkostí, zlepšuje paměť a soustředění. Toto se však nejlépe projeví tehdy, věnujete-li také dostatek času vhodnému stravování a eliminaci stresových faktorů.

dřevěná houpačka

Příprava do školy – nejlépe se děti učí či připravují na další školní den tak, že jsou na čerstvém vzduchu, a jsou důkladně zklidněné. Toho lze docílit například při posezení na zahradním nábytku, ale houpání je v tomto směru ještě lepší. Díky docela obyčejné houpačce se jim může zlepšit školní prospěch a hlavně je škola bude i víc bavit, protože si budou vědomé, že vstřebávání informací a práce s nimi není tak náročná.

Houpačky nejsou jen pro děti – proč by dospělí neměli mít nárok na pravidelné houpání? Naopak ti možná ještě více tento pohyb potřebují, protože bývají přetížení v práci a čeká na ně ještě řada povinností doma. Vždyť si vybavte, kolik hodin strávíte každý den prací, cestováním do zaměstnání (pokud nepracujete z domova) a stravováním mimo domov. Spoustu času vám ještě zaberou nákupy, úklid a hygienická péče o vaše tělo, takže odečteme-li kromě toho spánek, sami na sebe máte denně sotva pár hodin času, a někdy ani to ne.