Kouzlíme se světlem a docela nám to jde

Světlo v bytě není jen o pěkných, moderních nebo luxusních svítidlech, které si můžeme nainstalovat do místností podle toho, jak se nám líbí nebo snad jejich designu. Ačkoliv i ten je důležitý. Jenomže jen on nezajistí doma tu správnou světelnou pohodu, kterou zkrátka potřebujeme vykouzlit. Ovšem správný výběr osvětlení to již bude jiná kapitola. Díky svícení si můžeme dokonce šetřit svoje zdraví a také si tak trochu vytvořit atmosféru podle naší nálady. Případně k odpočinku nebo spánku. Pro čtení zase budeme potřebovat úplně jiný svit, stejně tak jako pro práci například v kuchyni. Jak se nám kouzlo může podařit? Inu úplně jednoduše. Do každé místnosti si zakoupíme různé žárovky, odlišné druhy svítidel a jde se čarovat. Mimochodem dobře nám může posloužit výběr žárovek s paticí GU 10, například https://www.lightpark.cz/led-zarovky-reflektorove-par16/, nám poskytne základní informace.

osvětlení domu

Obývací pokoj – pro malé místnosti se vcelku hodí LED bodové osvětlení, které rozprostře světlo do všech koutů v místnosti. Pokud je místnost větší, bude fajn mít jedno hlavní světlo a to doplnit menšími zdroji.
Koupelna – tak nejlépe pocítí ženy, že na své líčení potřebují pořádné světlo, to ale nemusí být hlavním svítidlem. Stačí žárovka, co bude nejblíže dennímu světlu, aby se vše hezky vydařilo. Umístit ji lze přímo na zrcadlo. Poté samozřejmě vybrat vhodné celkové světlo, které zase nemusí být tak ostré.

osvětlení v kuchyní

Ložnice – tady nesmí chybět malé lampičky, které vytváří intimní osvětlení. Pokud jsou zde skříně, tak není špatné pořídit i LED pásky, které osvítí zákoutí nábytku.
Dětský pokojík – sem rozhodně nepatří žádná nuda a výběr stropního osvětlení má odpovídat majitelům pokoje a rozhodně radost mu nesmí chybět. Tady je třeba počítat, že v jedné místnosti je ložnice, studovna, herna atd., proto se musí vybrat poměrně dostatek možností pro správné nasvícení.
Toaleta a chodba – prostory na kterých sice potřebujeme světlo, ale není nutné pořizovat takové, co bude nejvíce jasné, tudíž blízké dennímu světlu, zde i trochu intimní atmosféry neuškodí.

Publikováno
V rubrikách Výrobky