Nepodceňujte kvalitu světla

V našich řadách je učiněná spousta těch, kdo musí vyrážet na cesty za volantem svého vozidla za každého počasí a ve kteroukoliv hodinu. Klidně i uprostřed té nejtemnější noci. Ať jde o řidiče profesionální nebo sváteční, ať jde o začátečníky nebo ostřílené borce s mnohaletými zkušenostmi, je jim v podobných okamžicích společné jedno. A sice to, že dávají více než za bílého dne v sázku své zdraví a nejednou i život. Protože jízda za tmy je daleko komplikovanější a daleko snáze při ní dojde k banální nehodě stejně jako ke katastrofě.

suv

Aby se těmto lidem pokud možno nic nestalo, mají svá vozidla vybavená reflektory. To aby si mohli svítit na cestu světly předními a upozorňovali na sebe ty jedoucí za nimi reflektory zadními.
Je logické, že pro každého šoféra jsou rozhodující právě reflektory přední. Protože nebýt těch, neviděl by dost možná vůbec, kam jede, a pak by byla nehoda téměř nevyhnutelná. A když už řidič takové reflektory má, měl by se starat i o to, aby v nich měl kvalitní žárovky. Což je logické, protože není žárovka jako žárovka.
Například taková žárovka h1 patří mezi ty zdroje světla, jimiž žádný soudný člověk za volantem neopovrhne. Protože je to značkový zdroj světla pro přední reflektory vozidel, který je nade všechnu pochybnost kvalitní a dokonalý. Tedy je to něco docela jiného než laciné napodobeniny, jaké lze pořídit od pochybných prodejců a které zpravidla zklamou svou nevelkou výdrží a nejednou i samotnou kvalitou vydávaného světla.

autožárovka

Tato žárovka prokazuje řidiči za špatné viditelnosti služby, na jaké se lze spolehnout. Díky ní je daleko dříve vidět jak překážka na vozovce, tak neukázněný chodec či neméně ‚neukázněné‘ divoce žijící zvíře, jež si to nejednou štráduje po vozovce v tom nejnepříhodnějším okamžiku.
Díky této žárovce vidí řidič dobře, stihne zareagovat a odvrátit hrozící pohromu. A to je k nezaplacení. Na rozdíl od takové žárovky, která snadno k zaplacení je.

Publikováno
V rubrikách Výrobky