Dovolená v Chorvatsku

Evropský stát dotýkající se střední a jižní Evropy, zabírající rozlohu necelých 60 000 m2, je hospodářsky stabilní hlavně díky turismu a službám, a to až z více než 60 %.
Chorvatsko je omýváno Jaderským mořem, na povrchu mělkým, směrem k jižní části se prohlubuje.
Dost už ale geografických poznatků a pojďme se rovnou vrhnout do výčtu nejnavštěvovanějších a nejzajímavějších míst, patřící tomuto letnímu království!
město Split

Split

Druhé největší město Chorvatska je typické svojí historickou částí, krásnou kolonádou lemovanou palmami a modravým pobřežím. Jedná se o rušné a často navštěvované místo s velkým množstvím turistů. Množství přístavů a výletních lodí potkáte téměř na každém kroku a Split je i známým letoviskem. Tato dalmatská destinace nabízí sušší a teplejší prostředí, najdete zde však i lesy a stráně.

 

 omiŠ

Skalnaté, malé městečko v Dalmácii, je jedním z těch klidnějších míst, avšak není tomu tak na úkor návštěvnosti. Každoročně se Omiš těší náporu turistů a průzračné moře je v obležení turistů ve velkém. Místa jsou zde známá a vyhledávána i pro své rozsáhlé písečné pláže, patřící zejména soukromým hotelovým resortům. A pokud chcete zažít podvečer v obklopení gigantických skal, pak musíte právě sem.

západ slunce

Tučepi

Malinká obec ležící na Makarské riviéře je pravidelně přelidněna turisty a můžeme snad i říci, že v obležení není snad žádná jiná zátoka, právě jako ta Makarská. Je zde k dispozici spousta vodních sportů a jiných letních aktivit. Spousta stánků u pobřeží nevyžaduje žádné cestování do centra, jako je tomu u jiných měst. Vše naleznete rovnou u moře od občerstvení až po stánky s oděvy, vodním vybavením a dárkovými předměty.

 

A jaké jsou ty Vaše oblíbené destinace? Určitě se jich najde velká spousta, Chorvatsko se svojí krásnou a bohatou přírodou potěší snad každou bytost a věřím, že každý si zde přijde na své.

Publikováno
V rubrikách Dovolená