Všechno potřebuje čas a hubnutí není výjimkou. Kolik času na hubnutí potřebujete?

Plavková sezóna je opět na obzoru a tak opět začínáme více, než kdy dřív, řešit svou postavu. Hubnutí ale potřebuje čas, dá se to tedy ještě stihnout do léta?

Všechno potřebuje čas a hubnutí není výjimkou. Kolik času na hubnutí potřebujete?

Říká se, že všechno má svůj čas. Co se týče hubnutí, je to rozhodně pravda. I když teď před létem se nám na nic čekat nechce a svoje přebytečné kilogramy bychom nejraději shodili jako přebytečný kabát dolů, tak snadné to určitě není. Pokud chcete hubnout tou zdravou cestou, bude to chtít čas a hodně trpělivosti. I tak si ale ještě můžete stihnout dát postavu do léta do pořádku. Jak začít?

pexels-photo-50634

Ideální hubnutí

Zajímá vás, jak vlastně vypadá takové ideální hubnutí? Za týden by se vám nemělo podařit shodit více než půl kilogramu a za měsíc by to mělo být pět shozených kilogramů dolů celkem. Možná si říkáte, že to není mnoho, ale i to je na těle hodně znát. Navíc, pokud se dobře rozjedete a podaří se vám nakopnout i metabolismus, další týdny už budou o něco snadnější. Právě pomalý metabolismus zapříčiňuje přibírání na váze. Pokud si stravu dlouho nehlídáme, necvičíme a málo se pohybujeme, metabolismus stagnuje a kila jdou nahoru. Chvíli mu pak trvá, než se dostane zase do pohybu. S tím se musí počítat. Navíc každé tělo funguje trošku jinak, není tedy úplně jednoduché odhadnout, jak to půjde.

pexels-photo-4397841

Jak začít

Začátek hubnutí se nesmí přehnat, je potřeba najet na zdravější jídelníček a hlavně se dokopat ke zdravému pohybu. Cvičení ale i třeba obyčejná chůze udělají divy, výsledky ale také nemůžete čekat ihned. Dopředu příliš neplánujte, kolik zhubnete, je lepší začít pomalu ale odhodlaně. BMI index známe všichni, podle něj nás obvykle lékaři zařazují do tabulek, jde ovšem o obecný údaj, který sám o sobě nemusí úplně říkat, kolik potřebujeme zhubnout. Podle BMI indexu se ale určuje, zda je naše váha vzhledem k věku, výšce a pohlaví ideální nebo ne. Není tedy od věci si jej pro začátek spočítat.

Rychlé hubnutí, do kterého nás obvykle lákají nejrůznější diety slibující úbytek kilogramů za neuvěřitelně krátkou dobu, mohou fungovat. Ovšem nikdy ne na dlouho. Pamatujte, že čím rychleji zhubnete, tím rychleji to zase zpátky naberete. Navíc tělo zažije šok, ze kterého se nemusí vzpamatovat a příště už se nemusí hubnutí podařit vůbec.