Japonské plemeno, které je velmi oblíbeným společníkem

Všichni máme rádi zvířátka. Koho máme nejraději ale nejvíce? Někdo může říct tygra, někdo zase slona a někdo zase krokodýla. Nicméně to nejsou úplně zvířátka, kterým můžeme dát plnohodnotný život v našem náručí že?

Máme tu mnoho domácích zvířátek, které jsou nadšeni v naší přítomnosti a kterým můžeme poskytnout přesně to co potřebují. Například pejskové. Pejskové jsou vždy nadšeni, když s námi https://www.fotoinstitut.cz/144/fotoexpedice-japonsko-javory-tokio-hirosima-zajezd mohou trávit čas aktivním životem, ale také lenošením na gauči. Každé plemeno je trošku jiné a potřebují jiný styl života. Někdo je opravdu blázen do lítání a pokud se nevybouří, může Vám nehezky poničit celý dům. Někdo miluje lenošení a bude Vás následovat přesně tam, kam budete chtít. Nelze určit jednou větou kdo ke komu patří, tak je nutné si nejdřív něco o daném plemeni nastudovat. Dnes se podíváme na plemeno zvaném „Akita“.

plemeno akita

O plemeni Akita https://kenichiai.com/uvodni-stranka/o-plemeni-akita/ můžeme říct mnoho věcí. Jednou z věcí na první pohled je její úžasně roztomilý výraz. Každý člověk, co se podívá na tohoto psa se musí pousmát, takže je to velice pozitivní zvířátko, které si můžete pořídit do Vaší smečky. Toto plemeno pochází z Japonska a v barevné kombinaci ji můžeme vidět jako červenou, bílou, žíhanou a sezamovou. Dejte si pozor, abyste kupovali toto plemeno pouze s ověřeným rodokmenem vzhledem k povaze. Povaha plemena je velmi tvrdohlavá, a tak si neumím představit, kdyby někdo spojil toto plemeno s jemu podobným. Mohlo by se stát, že by byl pes tak nevyrovnaný, že by mu nikdo nemohl pomoci. Takže opět zdůrazňuji, pořizujte si toto plemeno pouze s PP.

Akita inu

Akita je velice věrná. Pokud je bez páníčka, tak ale utápí steskem. Není to tedy pes pouze na zahradu, ale minimálně s přístupem do domu a s co možná nejvíce kontaktem své smečky. Na páníčkovi lze říct lpí, a proto by si plemeno neměl pořizovat někdo, kdo chodí na 12hodin do práce. Tento pejsek Vám do domova přinese spousty pohody a radosti. Co se týká jejich srsti, tak vzhledem k tomu, že mají samočistící srst, nemusíte nějak zvlášť o srst dbát. Je nutné vyčesávat v době línání velmi pravidelně, ale jinak péče o srst není nějak časově náročná.

Publikováno
V rubrikách Výrobky