Co je na badmintonu zajímavého

Nízké náklady na vybavení a příslušenství – výhodou badmintonu obecně je poměrně levné vybavení. Je to rozhodně levnější záležitost, než cyklistika, vodácké sporty, motocyklové a automobilové soutěže, hokej, jezdectví a celá řada dalších sportovních odvětví. Můžete si pak dovolit investovat do kvalitnějších raket např. značkového výrobce Yonex, a pochopitelně také do špičkových míčků. Mohou se vám hodit i bavlněné čelenky, návleky na ruce proti stékání potu do dlaní, pevná obuv (tenisky), bavlněné ponožky, které dobře odvádí pot, a třeba i badmintonová taška Sportoaza.cz pro uložení vaší kompletní výbavy.

badmintonová raketa s míčky na trávníku

Pobaví vás – badminton se nemusíte dlouho učit, bude vám stačit jen pár hodin na to, abyste začali posílat okřídlený míček na stranu spoluhráče. Je to velmi zábavná hra, kterou si zamilují děti i dospělí napříč celým věkovým spektrem. Dobře se při něm uvolňují hormony, známé jako hormony štěstí, díky tomu se vám zlepší nálada a zaženete chmury, které vás tíží. Badminton je zkrátka vhodný sport pro dobrou náladu.

hraní badmintonu

Zahrajete si jej takřka kdekoli – tenis hrát všude nemůžete, podmínkou je pevný a rovný povrch, zatímco badminton se vám bude dařit zvládat i v mírném svahu, a třeba na louce za domem. Právě proto si badmintonové vybavení berou lidé na chalupu, kde mohou hrát u lesa, na zahradě, u rybníka, no zkrátka kdekoli je volná plocha pro hraní. Pouze musíte dávat pozor, aby vám míčky nepadaly do okapu, to pak budete hru zpestřovat lezením po žebříku.

Podporujete bosonohé aktivity – většinou se tento sport hraje v teniskách, někdy spíše v recesi postačí i žabky či sandály, ale to není zdaleka vše. Obuv klidně můžete vyzout a hrát naboso. Podporujete tím nožní klenbu a bráníte vzniku ploché nohy. Naboso moc lidí venku nechodí a je to škoda, protože je to velmi zdravá stimulace energetických drah i pro naše vnitřní orgány.

Publikováno
V rubrikách Výrobky