Jak vybrat správný kurz hry na kytaru

Ačkoliv kytara, zvláště ta akustická, ztratila v průběhu času něco ze své popularity, stále patří k nejoblíbenějším hudebním nástrojům. Mnoho lidí by se na ni rádo naučilo hrát, avšak cítí se příliš staří na to, aby se zapsali do hudební školy. Často proto využívají kurz hry na kytaru. Ten je nabízen v mnoha nejrůznějších podobách, ať už jako klasické lekce nebo ty online.

elektrická kytara

Výhodou samozřejmě je, že je podstatně kratší. Faktem však je, že se obvykle nenaučíme hrát ani zdaleka tak dobře, jako kdybychom chodili do klasické hudební školy. Navíc to po nás bude vyžadovat podstatně více cvičení, neboť nebudeme mít tolik času, abychom si každou jednotlivou dovednost osvojili.

Samozřejmě jednotlivé kurzy se mezi sebou liší také kvalitou, a je jasné, že při současném zahlcení trhu není zvláště pro laika jednoduché vybrat ten správný. Nevědí totiž, na co si mají při výběru dávat pozor a čemu se vyhnout.

akustická kytara

V první řadě je potřeba si říci, že cena až takovou roli nehraje. Kurz hry na kytaru https://petanovykurzy.cz/revolucni-kytarovy-kurz/ může stát jmění, avšak to nezaručí, že vás skutečně naučí hrát na daný hudební nástroj. Je tedy dobré podívat se po jiných vodítkách.

Nejprve bychom se měli rozhodnout, zda se chceme věnovat klasické či elektrické kytaře. Ačkoliv totiž jde o velmi podobný nástroj, v některých ohledech se hra liší. Proto, pokud se chceme specializovat jen na jednu z nich, je dobré vyhledat takové lekce, které se zabývají právě námi zvoleným typem. Podívat bychom se také měli na to, jakých úspěchů dosáhli lidé, kteří kurzem prošli. Zajímat bychom se měli také o to, jaké procento absolventů takovýchto úspěchů dosáhlo. Tím se totiž ukáže, o jak kvalitní výuku se jedná. Z toho samého důvodu bychom si měli i přečíst recenze na daný kurz. Tak zjistíme, zda jsou s ním lidé spokojeni, což nám pomůže s výběrem. A pokud se chceme skutečně naučit hrát na kytaru, pak to je skutečně důležité.