Jak se připravit na ples, a neudělat módní přešlap

Plesy jsou z nejrůznějších důvodů pořádány už od pradávna, a ačkoliv se v mnohém změnily, je stejně nutné dodržovat jistý dresscode, a nepodcenit přípravu. Co je na ples vhodné, a co se naopak vůbec nehodí?

Šaty

Šaty na ples už nemusí být nutně dlouhé, ačkoliv ani tomu není potřeba se vyhýbat. Měly by však být vhodné k události, čisté, a v nejlepším stavu. Určitě se nehodí malé černé, které na plese mohou působit příliš vyzývavě, dále pak klasické letní šaty, pletené, či šaty sportovní. Nechcete-li příliš utrácet, ale chcete se blýsknout, je možné navštívit výprodej plesových šatů, kde vám poradí, jaké zvolit, a které vám padnou. Další možností je pak pořídit plesové šaty z druhé ruky, či si je nechat ušít na míru. Dbejte však na to, aby vám šaty skvěle padly, a nikde nic nevykukovalo. Pod šaty je pak potřeba zvolit takové spodní prádlo, které nepůjde vidět, jako třeba pleťovou podprsenku bez ramínek.

luxusní šaty

Boty

K plesovým šatům se samozřejmě nejlépe hodí klasické lodičky. Ty mohou být zdobeny decentní mašlí, třpytkami, či aplikací, avšak ostnům, a podobným výstřelkům je v tomto případě lepší se vyhnout. Pokud se na podpatky necítíte, můžete je nahradit hezkými balerínami, avšak tenisky, sandále, ani kozačky rozhodně vhodné nejsou.

Kabelka

Vhodnou kabelkou k plesovým šatům je jedině psaníčko. Zde si můžete volit z rozmanitého výběru, ale dbejte na to, aby psaníčko ladilo k vašem outfitu.

dívka u zrcadla

Účes

Není nutné před plesem navštěvovat kadeřníka, ale rovněž není moudré účes zanedbat. Nehodí se culíky, neučesané vlasy, ani punkové účesy. Ideálními účesy jsou pak drdol alá donut, vlasy jemně zvlněné pomocí kulmy, či sepnuté vzadu pinetkami.

Make-up

Která žena by šla na ples nenalíčená? K plesovým šatům se hodí večerní líčení, avšak ne takové, jako na diskotéku. Příliš barevné oční stíny, přehnaná tvářenka, či nevhodně zvolená rtěnka mohou působit zanedbaně, a rozhodně velmi nevkusně.