Výběr nového auta není žádný problém


Sloužil dlouhou řadu let, má za sebou spoustu oprav, někdy i karambolů, ale nastal čas, kdy se svého dlouholetého miláčka budete muset vzdát a vybrat za něj plnohodnotnou náhradu. Samozřejmě se můžete poradit s odborníkem v prodejně s novými vozy, ale obava z toho, že vám bude chtít vnutit něco, co potřebuje prodat, a co není zrovna podle vašich představ, je někdy oprávněná.

malý ford

Na co se zaměřit

Nejlepší je rada od někoho z vašich známých nebo kolegů z práce, kteří už s určitou značkou mají své zkušenosti. Informace můžete čerpat také na internetu. Je jasné, že při výběru bude rozhodovat cena, každý má jiné finanční možnosti a také to, zda budete chtít nový vůz nebo ojetý.

Začněte velikostí, tedy tím, kolik lidí bude vůz užívat, zda s ním plánujete delší cesty nebo jen takovéto popojíždění po městě. Rodinné automobily zpravidla bývají určeny pro pět osob a mají velký zavazadlový prostor, ideální je v tomto případě typ combi. S tím také souvisí, kolik dveří bude váš nový stroj mít. Menší vůz je ideální do městského provozu, lépe se s ním i parkuje, zde bývají troje dveře, pokud tedy budou využívána i zadní sedadla, pak je vystupování trochu komplikovanější. Velikost prostoru pro zavazadla je také důležitým kritériem při výběru, pokud hodně cestujete, jezdíte v zimě na lyže, pak se vyhněte modelům, které nemají zrovna moc prostoru.
šedý minivan

Pokud máte dvě nebo více malých dětí, počítejte i s prostorem pro umístění dětských sedaček, ty bývají poměrně velké a zaberou tak dost místa. Pro starší cestující, kteří mají pohybové problémy, je praktičtější vyšší posaz. Výjimkou jsou terénní vozy, které jsou právě kvůli svému určení, vysoké až příliš a nastupování do nich je náročnější.

Myslete také na vybavení, v horkých letních měsících určitě přijde vhod klimatizace, v zimě zase oceníte vyhřívané sedačky.


Publikováno