Trvejte na bolestném

Chodíte do práce, pracujete podle svého nejlepšího vědomí a svědomí, dodržujete všechna bezpečnostní předpisy, ale stejně se vám může stát pracovní úraz. Někdy si říkáte, že přece mis e v práci nic stát nemůže, pracuji v kanceláři, ale co když si zlomíte nohu na schodech, opaříte se horkou vodou? A co teprve, když pracujete v nějakém nebezpečném prostředí, kde jsou striktně příkazy a jasně daná bezpečnostní opatření? Bohužel, člověk je tvor chybující, a i na naše okolí působí zub času a únava materiálu. Zkrátka nikdy se nedá vychytat všechno a k úrazům dochází.

nehoda

Stál se vám pracovní úraz a zůstali jste nějakou dobu na nemocenské, nebo se vám dokonce snížilo společenské uplatnění?

Nebo se nedej bože stal pracovní úraz někomu z vašich příbuzných s následkem smrti? Je to velice tíživá situace, se kterou se musíte vyrovnat, zařídit vše ohledně pohřbu a mnohdy nemáte myšlenky na vyřizování nějakých pojistek či odškodnění.

Po pracovním úrazu máte vždy nárok na bolestné a odškodnění. Není jednoduché stanovit přesně jeho výši a je pravděpodobné, že pojišťovna i zaměstnavatel se bude snažit vyplatit vám, co nejnižší částku. Nesmiřujte se s částkou, kterou vám vyplatí, pokud máte dojem, že si zasloužíte víc. Samozřejmě nestačí mít jenom dojem, potřebujete mít jistotu a na to jsou tady poradnaodskodneni.cz.

nehoda

Každý úraz, aby byl řádně odškodněn, musí být posouzený nezávislým lékařem, pojistné smlouvy posouzené advokáty. Určitě jste rádi, pokud úraz přežijete a vrátíte se po čase do práce, ale být třeba půl roku na nemocenské a muset dál platit nájem, platit rehabilitace apod., to je zásah do rodinného rozpočtu a není důvod, proč byste neměli požadovat bolestné a odškodné.

Stal se vám pracovní úraz a zaměstnavatel se snaží hodit vinu na vás a odmítá vám vyplatit bolestné poradnaodskodneni.cz? Je nejvyšší čas obrátit se na poradnu pro odškodnění a trvat na vyplacení řádného bolestného.