Také vás trápí strie? Poradíme vám jak na ně

Porodila jste překrásné miminko, ale odměnou za ten úžasný uzlíček štěstí vám zůstaly na památku hrozivě vypadající strie na břiše, zadečku, stehnech či prsou? Netrapte se tím, přijměte to jako památku na těhotenství, protože striím se nevyhne asi 90% těhotných žen, ale především pomocí našich rad oddalte jejich vznik a zmírněte jejich vzhled.

Co jsou strie a jak vznikají
Lidská kůže má jednu neuvěřitelnou vlastnost, a to tu, že se dovede natahovat téměř jako guma. Ale její natahovatelnost bohužel není nekonečná, a tak se při větším napětí zkrátka naruší spodní vrstva kůže, zpřetrhají se její elastická vlákna, čímž vzniknou trhliny, kterým se říká strie. Jsou to vlastně jizvy uvnitř kůže bez porušení jejího povrchu. Vyskytují se nejčastěji na břiše, zadečku, bocích, bedrech, stehnech či prsou, někdy také na pažích. Za jejich vznik může nejčastěji těhotenství provázené hormonálními změnami, ale také špatné stravování, rychlý nárůst svalové hmoty, užívání některých léků či některé onemocnění.

Jak strie vypadají
Strie zpočátku vypadají jako malé růžové až fialové prasklinky, které se však postupem času mění barevně v bílé či perleťové. Jejich velikost je nejprve kolem jednoho centimetru, ale s rostoucím bříškem porostou i jizvičky, proto se nelekejte až deseticentimetrových čárek, kterých se však již nikdy zcela nezbavíte. Můžete však do jisté míry zmírnit jejich vzhled, takže později nevypadají vůbec tak děsivě, jak by se mohlo zdát.

Vhodná je prevence
Prevencí můžete při vzniku strií velmi pomoci. Čím později se objeví, tím méně škody napáchají, proto je nejlepší, když hned v začátku těhotenství budete vaši kůži dostatečně regenerovat a dodávat jí dostatek kolagenu a elastinu. V lékárně se dají sehnat vhodné krémy proti striím, kterými se pravidelně mažte již v počátku těhotenství.

Další typy, jak předejít striím:
·         Pravidelně cvičte, čímž prokrvíte pokožku.
·         Dopřávejte si masáže.
·         Dodržujte základy správné životosprávy.

Publikováno