Selský malovaný nábytek

Máte rádi kvalitní věci, dřevo a starožitnosti? Zároveň se snažíte být šetrní k přírodě a vyhledáváte předměty, které mají opravdu dlouhou dobu životnosti? Co byste řekli na to, kdybyste si pořídili nábytek, který používali již vaši praprapředci a nejspíše ho budou používat ještě i dětí vašich dětí?

Selský malovaný nábytek prodávaný ve Světě pokladů si jistě zamilujete. V nabídce jsou nejen nově zhotovené repliky nádherných starožitných kousků, ale také pravé dobové artefakty, vykoupené především z Čech, Moravy a Slezska, které odborníci ošetřili a renovovali tak, že vydrží ještě dlouhá léta. Restauratéři používají speciální techniky na to, aby nábytek důkladně očistili, renovovali a uvedli do takového stavu, kdy může být po létech používání znova restaurován.

Nábytek je vyroben z masivního dřeva nejčastěji ze smrku nebo borovice. Kvalita materiálu je pro nadčasový nábytek zvlášť důležitá. Dřevo, jakožto udržitelná surovina, vydrží při důkladné povrchové úpravě a správné péči desítky, mnohdy i stovky let.

borovice na nabytek

Historie selského malovaného nábytku spadá již do dob habsburské monarchie. Oblíbeným doplňkem vydržel až do období první a posléze i druhé světové války. A dnes se jeho éra znovu navrací. Kdo by také nechtěl mít kus nábytku, který nejen, že krásně vypadá, hodí se téměř do všech interiérů, ale také, a to především, má duši.

selsky nabytek

Nabídka sortimentu je opravdu široká. Vybere si každý, ať už hledá doplněk nebo dominantu do jakéhokoliv pokoje. Záleží na vás, jestli budete vybírat z komod, postelí, stolů a stolků, židlí, truhel či různých druhů skříní a vitrín. Nábytek se hodí jak na venkov do chalup, tak do rodinných domů či městských bytů. Zároveň nemusí být celý váš interiér zařízen v selském stylu, neboť se také jedná o vhodný doplněk do moderněji zařízeného prostoru, který se tím poněkud oživí.

Publikováno
V rubrikách Výrobky