Schodiště v moderním interiéru

Schodiště, to je to oč tu kráčí. Moderní schodiště by mělo být co nejvíce minimalistické, s co nejmenším množstvím ozdob a okras, mělo by zabírat co nejméně místa a mělo by být co nejvíce bezpečné pro všechny členy domácnosti. Na jaká schodiště se zaměřit? Při výběru schodiště posuďte celkový vzhled domu, interiéru ale také lidi, které jej budou využívat. Pro seniory či děti jsou vhodnější spíše prostornější schodiště.

schodiště

Točité schodiště

Točité schodiště se v dnešní době zase tak často nedělává, je doménou spíše starších interiérů ale i v moderním interiéru může udělat velkou parádu. Točité schodiště je většinou dřevěné, popřípadě v kombinaci dřevo + kov. Schodiště tvoří středový sloup a jednotlivé stupně + zábradlí. Točité schodiště má několik výhod i nevýhod. Výhodou je především prostor, který zabírá. Ten je totiž ze všech schodišť nejmenší. Dále je výhodou neotřelý vzhled točitého schodiště. Nevýhodou je horší schůdnost schodiště pro malé děti.

Samonosné schodiště

Další možností je samonosné schodiště https://www.kmkdesign.cz/schodiste-samonosna. Samonosné schodiště (nebo také vynášené schodiště)má tu výhodu, že nepotřebuje podpěrnou konstrukci a tím pádem se skvěle přizpůsobí prostoru, ve kterém se nachází. Bývá vytvořeno z kovu a tvrdého dřeva, skla nebo mramoru. Záleží na vás, co se vám do interiéru více hodí. Pod tímto schodištěm můžete mít umístěno v podstatě cokoli, hodí se tudíž i do menších domů, kdy se využije i prostor pod schodištěm tak, jak to v případě schodišť s podpěrnou konstrukcí není možné.

schody

Skleněné schody

Kov a sklo v kombinaci působí sice trochu chladně ale může skvěle doplnit moderní interiér. Sklo se na schodové stupně používá docela často. Využívá se lepené tvrzené sklo, které má protiskluzovou vrstvu. Skleněné schodiště je velice oblíbené ve veřejných prostorech, ale hodí se i do bytů a domů. Výhodou je dobrá údržba skla, které se dá jednoduše setřít.

Publikováno
V rubrikách Výrobky