S autem z půjčovny dodávek v Praze 4 na výlety či dovolenou kousek za Prahou

Když si pronajmete vůz v půjčovně dodávek v Praze 4, máte spoustu možností, jak s ním naložit. A jestliže dodržíte smluvené podmínky a vrátíte vůz v pořádku, v dobrém technickém stavu, máte k dispozici službu naprosto bez starostí. Tehdy se plně můžete soustředit na vlastní program, ať už je to stěhování bytu, či jeho vyklízení, anebo třeba dovolenkový týdenní pobyt.

hrad Český Šternberk

Rádii bychom vám naznačili, že dovolená s kamarády, zorganizovaná formou jízdy na vodu, může být mnohem větším dobrodružstvím, nežli týden na jedné pláži mezi stovkami lidí. Proč se připékat v horku a zakopávat o ručníky na písku na mořském pobřeží, když můžete vnímat krásy krajiny naší země na hladině řeky, třeba na hladině Sázavy?

soutok Sázavy a Vltavy u Davle

Sázava pramení v oblasti Českomoravské vrchoviny a pro vodáky je splavná již od Světlé nad Sázavou, případně pod peřejemi Stvořidla, a to až k soutoku s Vltavou u Davle. Dodávka se tu může stát vaším souputníkem, zabezpečovacím a zásobovacím vozem, můžete jej využít i pro stanování a případné výlety po okolí, když vás již omrzí pádlování a pohyb v říčních meandrech či zátočinách.

Dodávku lze pronajmout i s přívěsem a naložit do jeho útrob vlastní plavidla, pokud se nechcete spoléhat na půjčovny lodí. Anebo lze putování podél Sázavy pojmout jako cyklistický výlet a vyměnit kánoe za kola, což je rovněž zajímavé. Sázava se vám odmění mnoha zajímavými místy, která nejsou turisty příliš navštěvována, ale je to spíš kvůli tomu, že je více propagován Český Krumlov nebo Hluboká nad Vltavou, nikoli pro to, že by Posázaví (horní i dolní) nebylo dostatečně atraktivní.

A která místa bychom vám mohli doporučit?

Je jich mnoho, tak například zmiňované peřeje Stvořidla, pak zříceninu hradu Chřenovice, vodní mlýn v Budčicích, vodní nádrž Švihov, zámek ve Zruči nad Sázavou, zámek v Kácově, hrad Český Šternberk, a určit si nenechte ujít peřeje mezi Krhanicemi a Píkovicemi.