Maca Peruánská je jedna z jedinečných superpotravin. Jaké má účinky?

Maca je typická tím, že přežije i v extrémních podmínkách, kde nic jiného nepřežije. Roste totiž ve výšce 3 500 až 4 500 metrů nad mořem, na silném slunci, prudkém větru a přitom v chladném počasí. Její kořen velmi připomíná červenou řepu, ale je mnohem zdravější. Patří zároveň mezi nejvýživnější, nejstarší a nejvýše pěstované rostliny na světě. Lze ji přitom užívat syrovou, pečenou i ve formě nápoje. Pro kterou variantu se rozhodnete, je pouze na vás.

Zdravá snídaně káva

Úžasné vlastnosti

Maca řeřicha peruánská obsahuje obrovské množství minerálů, které lidské tělo potřebuje ke svému správnému fungování. Patří mezi ně vitamín A, B1, B2, B6, C, E, vápník, železo, draslík, měď, zinek a sodík. Zároveň je velice bohatá na aminokyseliny, bílkoviny a vlákninu. Jedná se díky tomu o komplexní surovinu, se kterou dodáte svému organismu vše potřebné.

Existují přitom hned tři druhy této potraviny. Červená dokáže zpevnit kosti, podpořit plodnost i sexuální výkon a působí také proti vývoji nádorů. Černá pomáhá zlepšovat paměť, zvyšuje koncentraci a stejně jako předchozí, posiluje plodnost a libido. Žlutá řeřicha funguje jako přírodní afrodiziakum pro obě pohlaví a stejně dobře bojuje proti příznakům menopauzy a depresi.

Maca řeřicha peruánská

Účinky řeřichy peruánské

Účinky této superpotraviny jsou nastíněny na předchozích řádcích. V obecném měřítku zlepšuje fyzický výkon, vytrvalost a dodává energii. Úžasná je také na duševní potíže, jako jsou deprese a úzkosti. Pomáhá při menopauze, menstruačních poruchách, neplodnosti i nedostatku libida.

Pomáhá odstraňovat chronickou únavu a využívá se také při léčbě chudokrevnosti. Snižuje krevní tlak, snižuje nevolnost a navrací chuť k jídlu. V současnosti je důležité také posilování imunity, kterého můžete snadno dosáhnout. Pokud máte potíže se štítnou žlázou, měli byste se také po této jedinečné surovině podívat, protože dokáže stabilizovat funkci štítné žlázy.

Publikováno
V rubrikách Výrobky