Krásná i na mateřské

S příchodem miminka začínají radosti ale i starosti. Maminka je v jednom kole. Nemá na sebe příliš času. Šestinedělí tráví v pohodlném domácím oblečení. Péče o sebe se smrskla na několik minut po koupání. Co ale dělat, až si s malým zajedete koleje, nastolíte režim a vy budete mít více času i na sebe?
Za prvé si uvědomte, že mateřstvím nic nekončí. Nejste odsouzené chodit v teplácích a vytahaném triku se staženými vlasy do culíku. Začněte hned po ránu, kdy se zběžně upravíte a uděláte si lehké líčení. Neděste se. Nemyslím tím trávit dlouhé minuty před zrcadlem. Vše vyřeší řasenka a lesk na rty nebo něco podobného. Vlasy jsou základ. Důležité je, mít vždy je upravené a v pořádku.žena s kočárkem.jpg
A co na sebe? Možná se budete divit, ale je velký rozdíl v tom, kde žijete. Pokud je to vesnice, nemusíte se nosit na vysokých podpatcích. Volte zlatou střední cestu. Pohodlné oblečení ve sportovním duchu umí být elegantní ale i sexy. Oceníte ho i na dlouhých procházkách, které budou vaší denní rutinou. Dobře padnoucí jeany, sportovní kalhoty s mikinou vám neudělají ostudu, ani když zavítáte do města na kávu. Myslete na to, že pokud holdujete sportovním botám, mějte je vždy čisté a v pořádku.
Městská mámato má složitější. Častěji bude mezi lidmi a chce-li dobře vypadat, budete se muset oblékat. Nejen že to bude časově náročnější, ale i peněženka dostane zabrat. Mámy sledují současné trendy, obrážejí nákupní střediska s kočárky a velice často se nechají zlákat na nákup něčeho, bez čeho se prostě neobejdou.obchod s oblečením.jpg
Milé matky, nemusíte se ale obávat, pokud se vejdete do oblečení, které jste nosily před těhotenstvím, máte vyhráno. Máte ho dostatek a stejně ho neunosíte. Doma noste starší kusy. Dostanou zabrat, neboť vaše dítko vás několikrát za den zmaže. Pokud se ale vydáte ven, buďte vždy čisté, upravené a s úsměvem na tváři. Myslete na to, že pokud jste v psychické pohodě vy, tak je klidné i vaše malé. K tomu může přispět i vzhled. Najděte si proto na sebe každý den chvilku, neslevte ze svých nároků, zajděte si ke kadeřnici. Půjdete-li s partnerem do společnosti, dejte si na sobě záležet. Moc příležitostí k tomu mít nebudete, tak ať to stojí za to a můžete být na sebe pyšná.

Publikováno
V rubrikách Móda