Když není čas

I v navazování intimních vztahů nebo přátelství se projevuje současná zrychlená doba. Možná i právě proto jsou nyní v kurzu internetové seznamky. Už nemusíte trávit večery ve společnosti, kde by se váš potencionální protějšek mohl pohybovat. Stačí pár kliknutí myší na monitoru počítače a můžete se začít směle seznamovat klidně i s desítkami zájemců o seznámení. Jen tak z pohodlí vašeho obýváku, třeba v teplákách a děravém tričku. Ne vždy má však tato forma seznámení pouze klady. Pojďme se proto podívat, jaká pozitiva či negativa skrývá služba seznámení po internetu.
líbání u stromu

Rychle a jednoduše

·         Je to tak jednoduché. Z nepřeberného množství internetových portálů si vyberete tu seznamku, která vás nejvíce oslovila a zaregistrujete se. Není to nic složitého. Prostě vyplníte základní údaje o své osobě, vložíte fotografie podle svého uvážení a hra může začít.
·         Internetová seznamka je ideální službou pro ty z vás, kteří se jen neradi seznamujete osobně. Může to mít spoustu důvodů. Jste příliš nesmělí? Máte komplexy? Nebo prostě nemáte čas chodit a lovit? Pak zkuste právě internetovou seznamku. Tam totiž ze sebe nemusíte ihned začít chrlit vtipy. Nemusíte být právě teď okouzlující. Naopak. Máte dostatek času zformulovat o sobě informace, které chcete vypustit na svět a vložit pouze ty fotky, kde vypadáte naprosto úžasně.
·         Obrovskou výhodou je velký výběr. Považte, kde jinde byste na jednom místě našli tolik lidí, kteří se chtějí seznámit stejně jako vy. Nemusíte tápat, jestli chtějí nebo nechtějí navazovat nová přátelství. Vy to víte. Nemůžete proto šlápnout vedle.
diamant na prstýnku

Lži a přetvářka

·         Nemusíte být zrovna vysoce nadprůměrně inteligentní, aby vám došlo, že takovéto internetové seznamky se jen hemží, mírně řečeno, zkreslenými informacemi. Je zcela přirozené, že se chtějí všichni zalíbit, proto informace o vzdělání, zaměstnání nebo sportovních úspěších, berte s rezervou. Stejně tak informace o stavu nemusí být nutně pravdivé. Není výjimkou, že vdané ženy i ženatí muži hledají zpestření právě touto formou.
·         Zvažte, zda informace, které poskytnete protějšku, nejsou příliš osobní, a jestli by je někdo nemohl případně zneužít proti vám. Nikdy nevíte, kdo vlastně sedí na druhé straně a jak se zachová, pokud ho odmítnete.
·         Hledáte lásku na celý život? Pak není nic lepšího, než najít svůj protějšek v reálném životě. Internetové seznamky z valné většiny případů slouží spíše pro pobavení a flirt. Nemusí to tak být vždy, ale toto pravidlo mějte stále na paměti.