Jak krmit psa

Pokud jste si právě domů přivezli malé štěňátko, jistě se nad ním rozplýváte. Ten malinký uzlíček je tak roztomilý! Jenomže od teď je jeho zdravý vývoj jen a jen ve vašich rukou. Správná výživa je totiž hlavním klíčovým faktorem pro zdravý život každého psa. To, čím pejska krmíte, je velmi důležité, jedině tak dostane vše nejlepší a potřebné.

pes
Pes by měl každý den dostat všechny pro něj prospěšné ingredience, které mu zajistí kompletní výživu. Živiny by vždy měly být lehce stravitelné, aby mu zajistily nejen správnou funkci všech orgánů, ale také bezproblémový růst a dlouhověkost. Správnou výživou se totiž dá dosáhnout dlouhého, a především spokojeného života vašeho čtyřnohého kamaráda.

Velikost krmné dávky

Štěňátka by měla dostávat krmení během dne častěji, a to minimálně čtyřikrát denně. Postupně se frekvence krmení snižuje tak na dvakrát denně, u čehož zůstane i dospělý pes. Malá plemena pak můžou dostávat jednu denní dávku najednou. Velká plemena je naopak lepší krmit alespoň dvakrát denně, a to proto, aby velcí psi nedostali svou dávku najednou, což by jim mohlo způsobit zdravotní komplikace. Větší množství krmiva totiž neprospívá jejich žaludku. Špatné zažívání pak může mít za následek nejen zdravotní problémy, ale také nevhodné chování psů.

pejsek

Pro psa je čas jídla vrcholem celého dne

Pokud psa vlastníte, jistě jste se setkali s tím, že když v ruce držíte cokoliv, co jde sníst, dělá na vás váš mazlíček smutné psí oči, čímž si zpravidla vyslouží něco na zub. Nikdo mu totiž nedokáže odolat, a ten „chudáček“ tak smutně koukal, že mu nešlo něco dobrého nedat. Jenomže každé jídlo navíc, a především to jídlo, které je určené pro lidi a ne pro psy, zvířatům neprospívá. Jídlo je pro psa sice středobodem vesmíru, ale tlustý pes rozhodně není šťastný. Proto si jeho lásku jídlem nekupujte. Raději mu zajistěte hned od prvopočátku nejen vhodnou stravu, ale také správné stravovací návyky a doporučené dávkování.

Publikováno