Dřevěné postele z masivu nepodléhají módním výkyvům


Vzhled dřeva nic nenahradí

Nemusíme si nic nalhávat, nábytek z masivního dřeva, ať už se jedná o skříně, lůžka, noční stolky, komody, stoly a židle, na první pohled upoutá svým atraktivním vzhledem. Dřevu se zkrátka nemůže vyrovnat nic, ani náhražka v podobě lisovaných pilin, dřevěné štěpky, nebo kovového rámu. Dřevotříska vypadá lacině, ať je potažena jakoukoli dýhou, a kovové rámy působí odtažitě, sterilně a chladně. Lidé, kteří dávají masivu přednost, dokážou obvykle vnímat i jeho krásu podvědomě a je známo, že pohled na krásu a harmonii uklidňuje, to je známo i při výletu do přírody anebo při návštěvě vyhlídkového bodu či rozhledny s výhledem na zajímavou přírodní scenérii.
bílé povlečení na lůžku v ložnici
Zkušení psychologové tvrdí, že významný vliv na lidskou psychiku má sledování a kontakt s živými květinami a také s dřevěnými letokruhy. Ty vynikají zejména u měkčího dřeva, jako je smrk, modřín nebo borovice. Každý ornament na přírodním materiálu totiž znamená životní cyklus živého stromu a pomyslné propojení s přírodou. Toho si byli vědomi naši předkové, kteří i v době průmyslové revoluce dávali přednost dřevu před kovovou konstrukcí jednolůžek i manželských postelí.

Výhodná investice

Kvalitní výrobek ze dřeva má mimořádně dlouhou trvanlivost a je takříkajíc nezničitelný. Dřevo také nepodléhá módním vrtkavým trendům, zpravidla máte takový kus nábytku na většinu svého života. Velmi důležitá je ovšem pevnost spojů a spojovacích součástí, ta je právě u dřevotřísky velmi ošidná, zvláště u výrobků pravidelně namáhaných, jimiž jsou právě postele, židle a jídelní a psací stoly.
postel a noční stolek z masivu
Povrchová úprava dřevěných postelí z masivu se také mnohem snáze udržuje a lépe odolává vlhkosti při případném potřísnění povrchu vodou. Vlhkost je velkým problémem u dýhovaného povrchu dřevotřískových desek, ty totiž pod jejím vlivem bobtnají a dýha se odlupuje.

Publikováno
V rubrikách Domov