Dekorační techniky

travertino
TRAVERTINO ROMANO - GALERIE   VIDEO
Speciální dekorativní omítka složená z vybraných mramorových zrn, písku a vyzrálé vápenné mazaniny. Tento výrobek umožňuje vytvořit povrch, který imituje strukturu přírodního kamene, může však být prostředkem k vytvoření řady dalších dekorací. Vše záleží na fantazii. Nanáší se nerezovým hladítkem a strukturuje rohoží.
strukturalni omitka
STRUKTURÁLNÍ OMÍTKA - GALERIE
K vytvoření strukturovaného povrchu se používají dekorativní omítky plněné křemenným pískem na bázi silikátu nebo umělé pryskyřice. Pro hrubé struktury bývá  užita dekorativní omítka s přídavkem skelných vláken, která zabraňuje popraskání. K vytvoření struktury slouží také sádrová stěrka. Strukturovaného povrchu dosáhneme za použití různých technik zpracování, a to za pomoci nerezového hladítka, válečku, štětce, rohože a jiného nářadí. Tyto strukturované povrchy lze přetřít plně krycí barvou, případně můžeme pro zvýraznění hloubky použít barvu lazurovací.
Decolasur-1
DECO LASUR - GALERIE
Disperzní lazurovací barva. Základem je bíle transparentní lak, který lze tónovat dle vzorníku. Díky její transparentnosti lze s lazurovacími barvami dosáhnout zajímavých dekoračních efektů. K vytvoření těchto efektů se používá štětec, houba, špachtle, rukavice, folie, tampon atd.
 
arte lasur
ARTE LASUR - GALERIE
Lazura na akrylátové barvy. Základem je bíle transparentní lak se speciálním plnivem vytvářejícím zajímavý efekt. Tónování dle vzorníku. Arte lasur se nanáší štětcem a po částečném zavadnutí se uhlazuje plastovou stěrkou.
sklotextilni tapeta
SKLOTEXTILNÍ TAPETA - GALERIE
Tapeta ve třech druzích provedení. CAPAVER je tapeta se speciálními strukturami látkového vzoru, které lze přetírat krycí barvou. Pro zvýraznění struktury se na přetřenou tapetu nanáší lazurovací barva. CAPAQUARZ je tapeta s povrchem se strukturou z křemenného písku. Díky kombinaci vzoru s barevným tónem lze měnícím se osvětlením dosáhnout zvláštních optických efektů. Lze přetírat lazurami nebo tenkovrstvými krycími barvami. MAGIC-GLASS je tapeta s hladkým, bíle vzorovaným povrchem, který se po přetření lazurovacími barvami opticky zvýrazní.
encanto
ENCANTO - GALERIE
Speciální dekorativní nátěr, který vytváří jedinečný metalický vzhled. Rozehrává tóny kovového třpytu a vytváří magický efekt kovového povrchu. Nanáší se štětcem.
raffaello
RAFFAELLO DECOR STUCCO - GALERIE   VIDEO
Vysoce paropropustný dekorační materiál vyrobený z přírodních minerálů na bázi vápenné mazaniny. Je určený pro napodobování antických dekorací s mramorovým efektem, tzv. "benátských štuků". Nanáší se a následně leští nerezovým hladítkem nebo špachtlí.
coccio
COCCIO ANTICO - GALERIE   VIDEO
Vysoce paropropustný dekorační materiál vyrobený z přírodních látek na bázi vápenné mazaniny. Jeho složení s příměsí speciálních hliněných granulí hnědé barvy umožňuje napodobování antický dekorací s mramorovým efektem. Nanáší se a následně leští pomocí nerezového hladítka.
marmorino
MARMORINO NATURALE - GALERIE
Minerální dekorační materiál na bázi vyzrálé vápenné mazaniny. Je vyvinutý pro dosažení dekoračního mramorového efektu. Nanáší se nerezovým hladítkem. Pro vytvoření lesklého vzhledu se následně použije FINITURA AUTOLUCIDANTE, která se pomocí nerezového hladítka dolešťuje.
KRE1n
KREOS - GALERIE
Vodou ředitelný dekorační materiál. Je ideální pro vytváření neomezených reliéfních dekorativních efektů. Za použití štětce, tamponu, houby, hladítka a dalších dekoračních pomůcek lze dosáhnout nekonečného množství dekorativních efektů antického i moderního vzhledu.
ottocento
OTTOCENTO - GALERIE  VIDEO
Paropropustný dekorační nátěr umožňující velmi speciální dekorativní efekt charakteristický jak klasickým stylem, tak moderním designem. Odrážením světla v různých úhlech imituje vzhled sametového povrchu. Nanáší se nerezovým hladítkem nebo válečkem a následně se dekoruje tamponem nebo mořskou houbou.
Multidecor
MULTI DECOR - GALERIE
Dekorační materiál, který se vyrábí ve dvou variantách - matné a perleťové. Za použití hladítka, tamponu, štětky a mořské houby se dá vytvořit unikátní a originální  dekorativní efekt.
AUR1t
AUREUM - GALERIE
Tvořen pomocí vápenné mazaniny a zlatých pigmentů. Aureum je vysoce dekorativní materiál s jedinečným efektem zlatého mramoru. Nanáší se a následně leští pomocí nerezového hladítka.
ARD2t
ARDESIA - GALERIE
Dekorační technika, která napodobuje strukturu a barvu přírodního kamene. Jako podklad je použit dekorační materiál Kreos a k finální úpravě lak Novalis Ferromicaceo. Zpracovává se štětcem, nerezovým hladítkem a tamponem.
anticoferro
ANTICO FERRO - GALERIE
CORTEN, BATTUTO, RUGGINE a OSSIDATO jsou dekorační techniky, které vytvoříme pomocí speciálních laků Novalis Ferromicaceo a Novalis Smalto Opaco. K technice RUGGINE nám jako podklad slouží Raffaello a Raffaello Madreperlato. Tyto techniky dodávají stěnám vzhled antického tepaného kovu. Zpracováváme nerezovým hladítkem, štětcem a mořskou houbou.
IMP3t
IMPERIUM - GALERIE
Dekorativní nátěr s finálním vzhledem povrchu drahých kovů, v rozsáhlé paletě odstínů a vzhledu, podle použitého nářadí. K vytvoření efektů je použit štětec, rukavice nebo tampon.
BETON5t
TRAVERTINO ROMANO BETON - GALERIE
Speciální dekorativní omítka složená z vybraných mramorových zrn, písku a vyzrálé vápenné mazaniny. Pro vytvoření efektu pohledového betonu lze materiál travertino romano jemně pigmentovat do odstínů přírodního betonu. Nanáší se nerezovým hladítkem a strukturuje rohoží.

 

Naše další služby:

Zateplování fasád a sádrokartonářské práce v regionech Hodonín, Brno, Kyjov, Břeclav, Mikulov