Chemie pro bazénovou vodu

Velký pomocník

Kdybychom do bazénu napustili vodu a nechali ji tam bez žádné péče, tak za chvíli by nebyla vhodná ke kousání. Je to dáno tím, že by se v ní hromadil nepořádek a množily zelené organismy. Jistě jste už někdy slyšeli o silnicích, protože ty v přírodě umí napáchat dost paseky a my se na takovém místě nemůžeme koupat. Když se však o svůj bazén budete řádně starat, tak se rozhodně nemáte čeho bát a můžete si užívat vodních radovánek.

nový bazén

Bazén není jen nádoba s vodou, ale dále potřebujeme filtraci s dostatečně silným čerpadlem. Pokud ji už máme vyřešenou, tak se můžeme přesunout k chemii. Rozhodně ji nemusíme nemusíme požívat tolik jako na veřejném koupališti, kam chodí spousta lidí. Zároveň se nemusíte obávat nějakých zdravotních problémů, tedy pokud nemáte třeba určitou alergii. Když budeme chemii pravidelně dodávat v předepsaném množství, tak dosáhneme dobrého výsledku s dlouhodobým trváním.

Chlór je základ

Než začneme nějak vodu chemicky ošetřovat, tak základem je mít v normálu pH, protože od toho se odvíjí správné fungování chemie. Není dobré, když je zbytečně vysoké či naopak nízké. Abychom zjistili, jaká je jeho skutečná hodnota, tak se prodávají různé testery. Když nebude v normálu, tak potřebujeme zakoupit přípravek, který jej zvýší či sníží. Jakmile máme vyřešené pH, tak se můžeme přesunout na zelené organismy.

míč nad vodou

Zde je rozhodně výhodné požívání chlóru, protože ten se jich spolehlivě a za dobrou cenu zbaví. Rozdělujeme jej na dva druhy podle toho, jestli potřebujeme nárazovou dávku či pravidelnou. Ta nárazová se hodí třeba pro start sezóny. U toho klasického můžeme zvolit chlorové tablety, které mají velmi snadné dávkování a účinná látka se uvolňuje postupně, takže ve vodě budeme mít stále potřebné množství chlóru. Prodává se v různých velikostech, podle velikosti samotného bazénu.

Publikováno
V rubrikách Výrobky